Noslēdzies Latvijas komandu čempionāts 100 lauciņu dambretē

17.novembrī, Rīgā norisinājās Latvijas komandu čempionāts 100 lauciņu dambretē. Sacensībās startēja 8 komandas, un tajās tika noskaidrota labākā Latvijas komanda.

Sacensību kopvērtējumā pārliecinoši pirmo vietu ar 14 punktiem ieguva “DAB” komanda, kurā spēlēja Raivis Paegle, Vladislavs Vesperis, Raimonds Vipulis, Ivars Vidriņš un Maigonis Juhnevičs. Otro vietu ar 10 punktiem izcīnīja komanda “Bolderājas BJC”, ko pārstāvēja titulētā Zoja Golubeva, kā arī Jeļena Česnokova, Gunārs Gribuška un Oļegs Grudins. Trešajā vietā arī ar 10 punktiem ierindojās Jāņa Āriņa, Viestura Štelmahera, Ričarda Osīša un Gata Kļavas pārstāvētā komanda “Dobeles PSK”.

Sacensības norisinājās pēc Starptautiskās Dambretes federācijas noteikumiem. To galvenais tiesnesis bija Raivis Paegle.

Guntim Valnerim 2.vieta Pasaules kausa posmā dambretē

Ar lieliskiem panākumiem aizvadīts Pasaules kausa posms dambretē, kas norisinājās Ķīnā no 5. līdz 11. novembrim. Tajā startēja arī Latvijas pārstāvis Guntis Valneris, kas izcīnīja 2.vietu un mājās atgriezās ar sudraba medaļu.

Sacensību kopvērtējumā zelta medaļu izcīnīja Krievijas pārstāvis Aleksejs Čižovs, sudrabu izcīnīja Guntis Valneris, bet bronzu ieguva Krievijas pārstāvis Aleksandrs Georgijevs. Jāpiebilst, ka visiem trijiem punktu skaits bija vienāds un rezultātu izšķīra koeficients. Pirms pēdējās kārtas Valneris bija līderis, bet pēdējā kārtā Čižovs izcīnīja uzvaru un izvirzījās vadībā pēc koeficienta.

Sacensības norisinājās pēc FMJD noteikumiem. Šis bija pēdējais pasaules kausa posms ar piecām zvaigznēm un naudas balvu vismaz 10 000 eiro vērtībā.

Rīgā notiks Pasaules čempiones titulmačs 2018

No 19.  līdz 30. novembrim Rīgā pirmo reizi notiks Pasaules čempiones titulmačs starptautiskajā simtlauciņu dambretē. Mačā tiksies vairākkārtējā pasaules čempione Zoja Golubeva (Latvija) un 2016. gada pasaules čempione Natalia Sadovska (Polija). Šāda mēroga notikums dambretes sportā Latvijā ir liels gods.

Titulmačā par 2018. gada čempiones titulu cīnīsies latviete Zoja Golubeva un poliete Natālija Sadovska. Zoja Golubeva (dzim. 1967.gadā) ir viena no augstāk vērtētākajām dambretes spēlētājām pasaulē. Šobrīd (1.10.2018.) pasaules reitingā Natālija ieņem 2.vietu (2245), bet  Zoja ir 3.vietā (2233). Pēc 2017. gada pasaules čempionāta, Golubeva Pasaules čempiones titulu ir izcīnījusi sešpadsmit reizes. Vērā ņemamus rezultātus līdz šim ir sniegusi arī viņas pretiniece, dambretes lielmeistare Natālija Sadovska (dzim. 1991. gadā). Sadovska ir izcīnījusi čempiones titulu Pasaules čempiones titulmačā 2016. un 2017. gadā, kā arī kļuvusi par Polijas čempioni starp vīriešiem 2018. gadā.

Pasaules čempiones titulmačs norisināsies pēc Pasaules Dambretes federācijas (FMJD) noteikumiem. Pirmās vietas ieguvēja saņems 10 000 eiro balvu, savukārt, otrās vietas ieguvēja iegūs 7 000 eiro lielu naudas balvu. Mača norises gaitai būs iespējams vērot klātienē viesnīcā Kempinski, Aspazijas bulvārī 22. Galvenie atbalstītāji ir Dambretes attīstības biedrība, mediju aģentūras Initiative Latvia un Marvelous, kā arī viesnīca Grand Hotel Kempinski.

Iespēja būt valstij, kurā tiek aizvadīti pasaules mēroga mači, liecina, ka dambretes sportam arī pie mums izdodas strauji attīstīties un ka Latvija var pretendēt uz nozīmīgu turnīrorganizator valsts lomu arī turpmāk.

Noslēdzies Pasaules jaunatnes čempionāts 100 lauciņu dambretē

No 28. oktobra līdz 3. novembrim Baltkrievijas pilsētā Gomeļā norisinājās Pasaules čempionāts jauniešiem 100 lauciņu dambretē.  Tas pulcēja labākos jaunos dambretistus no visas pasaules, tai skaitā arī no Latvijas.

Sacensības notika 4 vecuma grupās: U-10, U-13, U-16 un  U-19 . Tās norisinājās pēc FMJD noteikumiem un tajās startēja 23 dambretisti no Latvijas.

Labākie rezultāti no Latvijas pārstāvjiem bija Gunāram Gribuškam, kurš ieguva 4.vietu ātrspēlē. Punktu skaita ziņā sāncenši no otrās līdz pat astotajai vietai bija ar vienādu punktu skaitu, tāpēc rezultātu izšķīra koeficients. Lieliski panākumi arī Vsevelodam Mitrēvičam, kurš savā vecuma grupā izcīnīja 5.vietu.

Sacensības bija lieliska iespēja Latvijas jaunajiem dambretistiem sacensties ar pasaules līmeņa spēlētājiem, iegūt jaunas zināšanas un rādīt savas prasmes.

Noslēdzies Eiropas čempionāts 100 lauciņu dambretē

Oktobra izskaņā, Izraēlas pilsētā Netanī pulcējās labākie Eiropas dambretisti, lai sacenstos Eiropas čempionātā 100 lauciņu dambretē RAPID (15 min + 5 sek) un ĀTRSPĒLĒ (5 min + 3 sek).

Ar lieliskiem panākumiem šajās sacensībās startēja arī mūsu dambretisti Zoja Golubeva un Guntis Valneris. Zoja Golubeva

RAPID sacensību sieviešu konkurencē Zoja Golubeva izcīnīja 1.vietu. Bet Guntim Valnerim sudraba medaļa RAPID sacensībās vīriešu konkurencē un bronzas medaļa ātrspēle vīriešu konkurencē!

Sveicam mūsu sportistus!

Lepojamies ar sasniegumiem!

Šī gada oktobrī tika aizvadīts Pasaules kauss 100 lauciņu dambretē Izraēlā. Latviju tajā pārstāvēja divi TOP spēlētāji : G.Valneris un Z.Golubeva.

Īpaši lepojamies un sveicam G.Valneri, kas vienā no posmiem izcīnīja 2. vietu! Par turnīra uzvarētāju kļuva Vadims Virnijs no Vācijas, bet trešajā vietā ierindojās M. Amrilajevs. Guntim Valnerim 3 uzvaras un 6 neizšķirti.

Aizvadīts Latvijas čempionāts ātrspēlē 100 lauciņu dambretē

Šī gada 14.oktobrī Rīgā, kultūras centrā Teikums, pulcējās 35 dambretisti no visas Latvijas, lai noskaidrotu, kurš būs Latvijas čempions ātrspēlē 100 lauciņu dambretē.

Sacensības norisinājās 10 kārtās pa 5m + 3sek uz gājienu. Par turnīra uzvarētāju kļuva LDF prezidents Roberts Misāns,  2. vietā ierindojās Raivis Paegle, bet 3.vietā palika Jakovs Levins. Sieviešu konkurencē par čempioni kļuva Oļesja Abduļļina, aiz sevis attiecīgi 2. un 3. vietā atstājot Antru Valneri un Jeļizaveti Zaharovu.