Latvijas Dambretes savienībai ievēlēts jauns priekšsēdētājs un izstrādāti vērienīgi attīstības plāni

Latvijas Dambretes savienībai, kas darbojas ar mērķi celt dambretes popularitāti Latvijā un veicināt pašmāju dambretistu konkurētspēju pasaulē, aizvadītajā nedēļas nogalē ievēlēts jauns valdes priekšsēdētājs — titulēts dambretists un uzņēmējs Roberts Misāns. Par valdes priekšsēdētāja vietnieku kļuvis Benno Butulis.
Dambrete pamatoti tiek atzīta par vienu no daudzpusīgi visattīstošākajiem prāta sporta veidiem, kas stimulē loģisko un telpisko domāšanu, analītiskās un lēmumu pieņemšanas spējas. Lai aktīvāk veicinātu dambretes attīstību un sekmētu jauno sportistu un treneru sagatavošanu dalībai pasaules līmeņa sacensībās, Latvijas Dambretes savienības (LDS) valdē veiktas izmaiņas. Latvijas lielāko dambretistu organizāciju turpmāk vadīs Roberts Misāns. Misāns spēlē dambreti kopš bērnības un ir vairākkārt guvis uzvaras pasaules un Eiropas jauniešu čempionātos dambretē. Viņš izcīnījis medaļas arī Eiropas un pasaules kausos pieaugušajiem individuālajā un komandu konkurencē. Arī līdz šim Misāns rūpējies par dambretes popularizēšanu un jauno sportistu trenēšanu — Teikā darbojas viņa dibinātais Prāta attīstības centrs «Domātprieks», kas regulāri organizē dambretes turnīrus bērniem.

“Kā svarīgākais tiek akcentēts komandas darbs, kur jau izvirzīti virkne uzdevumu, kas jāīsteno, lai Latvijas Dambretes savienība kļūtu par nopietnu šī prāta sporta veida federāciju, ar kuru jārēķinās visai Latvijas aktīvai dambretes sabiedrībai, valsts, pašvaldību un izglītības iestādēm. Mūsu mērķis ir radīt mūsdienīgu dambretes tēlu, sākot ar jaunas LDS mājaslapas un federācijas mājvietas izveidošanu līdz dambretes prestiža celšanai kopumā. Veiksim progresīvas izmaiņas organizācijas iekšējā struktūrā, kļūsim sabiedrībai atvērtāki un pieejamāki. Mēs vēlamies veicināt jauno dambretistu skaitu un izaugsmi un sniegt visa veida atbalstu treneriem gan Rīgā, gan reģionos, kā arī atbalstīt dambretes literatūras izdošanu. Viena no mūsu panākumu mērauklām būs veiksmīgi pašmāju labāko sportistu starti starptautiskos turnīros un nākotnē – arī pasaules līmeņa turnīru organizēšana Latvijā,” rīcības plānu iezīmē jaunievēlētais LDS priekšsēdētājs Roberts Misāns.

Latvijas Dambretes savienības mērķus palīdzēs realizēt arī tādi izcili prāti kā: Raivis Paegle -dambretists, tiesnesis, dažādu dambretes pasākumu organizators, Dambretes attīstības biedrības aktīvs biedrs; Vsevolods Teterins – sava laika aktīvs dambretists, tiesnesis un arī nu jau leģendāro dambretes turnīru “Albatross” organizētājs un tiesnesis; Kārlis Ozols – ilggadējs dambretes treneris, matemātikas skolotājs, vairāku zinātnisko darbu autors par dambretes nozīmi bērnu attīstībā, dambretes masu pasākumu organizētājs; un Benno Butulis – dambretists, Latvijas izlases dalībnieks, pasaules čempionātu godalgoto vietu ieguvējs, talantīgs jurists.

Savukārt ilggadējais LDS vadītājs, dambretes lielmeistars Guntis Valneris turpmāk fokusēsies uz augstu personīgo rezultātu sasniegšanu.